Mentorluğunu Prof. Dr. Şeref SAĞIROĞLU'nun yaptığı, Proje Danışmanlığını Doktora öğrencisi Araştırma Görevlisi Eyüp Ceyhan’ın yaptığı Gazi Üniversitesi Teknoloji ve İnovasyon Merkezi (GUTIC) ekibinin gerçekleştirdiği “BİYOMETRİK SİSTEMLERLE AKRABALIK BAĞI TESPİTİ” adlı proje Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü'nün (YTÜ IEEE), YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi'nin ve YTÜ Teknopark'ın düzenlediği, HAVELSAN'ın ana sponsor olduğu YILDIZLI PROJELER YARIŞMASI’nda 73 farklı üniversiteden başvurulan 262 proje arasından seçilerek Bilişim, Elektronik, Telekomünikasyon ve Yazılım Uygulamaları kategorisinde birinci olmuştur. Birincilere sağlanan imkânlar aşağıda verilmiştir. Projelerin değerlendirmesini, üniversite akademisyenlerinden oluşan “Bilim Kurulu” ile başarılı sanayicilerden oluşan “Sanayi Kurulu” birlikte yapmıştır. Final gününde melek yatırımcılar proje sahiplerini yakından takip etmiştir.
Dereceye giren projesi için yatırım teklifleri de alan proje ekibini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.
Yarışma sonuçları hakkında bilgi için tıklayınız.
Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanlığı
Fakültemizde Büyük Veri ve Yapay Zeka Laboratuvarı’nın Açılışı Yapıldı
2024 Lisans Bitirme Projeleri Sergisi ve Mezunlar Buluşması
TÜBİTAK BİLGEM YTE Eğitimi Daveti
Öğrencilerimizin Girişimcilik Yarışması Derecesi
Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu Yüksek Atıf Alan Bilim İnsanı olarak seçilmiştir.
9. Uluslararası Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Konferansı (UBMK 2024)
Görüş, istek ve değerlendirmelerinizi bize iletin.